• Kwas L-Polimlekowy

Kwas L-polimlekowy (PLLA) - preparat o nazwie Sculptra, jest polimerem kwasu mlekowego. To syntetyczny, biodegradowalny, biokompatybilny i neutralny immunologicznie materiał, którego podanie nie wymaga wykonywania wcześniejszych testów alergicznych.

Wskazania
  • wypełnianie policzków,
  • zapadnięta okolica skroni,
  • zmarszczki na policzkach oraz brodzie,
  • poprawa konturu twarzy, tzw. „chomiki”
Przeciwwskazania
  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • Infekcje wirusowe i bakteryjne skóry,
  • aktywne choroby autoimmunologiczne,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych

Kwas L-Polimlekowy

Proces starzenia się skóry twarzy objawia się remodelingiem kości twarzoczaszki, zanikiem tkanki tłuszczowej na twarzy oraz jej przemieszczaniem się ku dołowi. Prowadzi to do przesunięcia miękkich tkanek twarzy, a w konsekwencji niekorzystnej zmiany kształtu/owalu twarzy. Opadające policzki uwidaczniają trzy charakterystyczne linie twarzy: doliny łez - dające wyraz zmęczonych oczu, fałdy lub bruzdy nosowo-wargowe oraz bruzdy wargowo-podbródkowe (linie marionetek) - powodujące powstawanie tak zwanych „chomików” i nieregularnego obrysu owalu dolnej części twarzy. Kąciki ust zaczynają opadać. Dodatkowo ekspozycja promieniowanie UV, wspólnie z procesem starzenia się komórek, zmianami hormonalnymi i osłabieniem zdolności regeneracyjnych powodują pogorszenie jakości skóry, a często jej ścieńczenie, szorstkość, brak elastyczności.

Kwas L-polimlekowy jest związkiem chemicznym, naturalnie występującymw organizmie człowieka.Kwas L-polimlekowy (PLLA) - preparat o nazwie Sculptra, jest polimerem kwasu mlekowego. To syntetyczny, biodegradowalny, biokompatybilny i neutralny immunologicznie materiał, którego podanie nie wymaga wykonywania wcześniejszych testów alergicznych.

Związek ten nie tylko doskonale odtwarza i kompensuje zaniki tkanki tłuszczowej orazremodeling kości, ale również skutecznie poprawia kondycję i wygląd skóry - pogrubia ją orazujędrnia. W związku z powyższym, zabiegi kwasem polimlekowym wykazują działanie dwutorowe: powodują przywrócenie zanikłych objętości tkanek i w konsekwencji zmianę konturu twarzy, ale również odmłodzenie skóry.

Podczas zabiegu kwas L-polimlekowywstrzykiwany jest głęboko w tkankę. Po paru dobach od podania (od 48 do 72 godzin) znikaefekt wypełnienia, gdyż woda zawarta w preparacie wchłania się. Jednakże kwas pozostaje w tkance, stymulując ją do odbudowy własnego kolagenu.W konsekwencji następuje naturalne wypełnienie defektów, spowodowanych procesem starzenia.

Efekt kuracji kwasem L-polimlekowym utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Kontakt

   Klinika Medycyny Estetycznej ESTELL

ul.  Bielańska 12, 00-085 Warszawa
tel.: 22 431 36 66

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum Medyczne POLMEDIC

26-600 Radom
Ulica Okulickiego 76 / tel.: 609 800 008

Centrum Medyczne POLMEDIC

26-600 Radom
Ulica Mazowieckiego 7K / tel.: 48 386 90 60